Legion Polski: Paczka dla Polaków na Kresach
07.12.2022

Zaproszenie na Efektywny Biznes Mikser
17.11.2022

IGEŚ wspiera największą w Polsce konferencję o tematyce whistleblowingu
17.11.2022

Zaproszenie na konferencję „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej”
21.09.2022

Zaproszenie na II konferencję Polska-Azja
10.08.2022

Zdjęcie

Akcja sprzątanie. Otwarci na środowisko. vol. III: Formularz zgłoszeniowy - Akcja sprzątania 2022

2022-04-14
Zdjęcie

Wsparcie finansowe ogólnopolskiego projektu IGEŚ, Fundacji EduTank, Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego oraz EduTech Fund

2022-03-16
Zdjęcie

Zaproszenie na konferencję Dolny Śląsk - Polska - Azja. Wczoraj - Dziś - jutro.

2021-06-29
Zdjęcie

Zostań dostawcą ONZ! Międzynarodowe seminarium oraz spotkania biznesowe z największymi agendami ONZ

2021-04-27
Zaproszenie na II konferencję Polska-Azja
10.08.2022.

Zapraszamy na konferencję „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej” planowaną na 26-30 września 2022 r. we Wrocławiu. Będzie to już drugie spotkanie świata nauki, administracji państwowej i samorządowej oraz biznesu, organizowane przez Centrum Studiów Azjatyckich, działające w ramach Izby Gospodarczej Europy Środkowej, we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Politechniką Opolską.

 

Głównym tematem konferencji jest zagadnienie wpływu pandemii Covid 19 oraz wojny Federacji Rosyjskiej z Ukrainą na ekonomiczne, polityczne, społeczne i kulturowe przemiany w skali globalnej i lokalnej w krajach azjatyckich oraz ich znaczenie dla charakteru, natężenia i kierunku procesów globalizacyjnych, w szczególności tych, które dotykają Polski, Europy Środkowej i krajów azjatyckich.

 

Do udziału w konferencji zapraszamy badaczy wszelkich dyscyplin i dziedzin naukowych, którzy zajmują się zagadnieniami związanymi z Azją jako całością, lub z poszczególnymi regionami i krajami azjatyckimi, a w szczególności relacjami krajów kontynentu azjatyckiego z Polską i Europą Środkową. Przedsiębiorców zapraszamy do podzielenia się doświadczeniami w zakresie współpracy gospodarczej oraz oceną wpływu pandemii i wojny w Ukrainie na szanse i zagrożenia dla prowadzenia biznesu w relacji Polska-Azja.

 

Cztery z pięciu dni konferencji będą poświęcone poszczególnym krajom czy regionom Azji: dzień pierwszy – Chiny, dzień drugi – Turcja i inne państwa tureckie, dzień trzeci – Japonia, dzień czwarty - Korea Południowa. Ostatni, piąty dzień konferencji poświęcony będzie kontynentowi azjatyckiemu jako całości oraz jego poszczególnym państwo i regionom, w szczególności tym nieuwzględnionym w pierwszych czterech dniach. Każdy dzień konferencji ma charakter autonomiczny, a jego program będzie konstruowany jako odrębna, zamknięta całość, co pozwoli uczestnikom dokonać wyboru, czy chcą skupić się w jednym dniu na kwestiach relacji między Polską a tym właśnie państwem, czy regionem, czy też wziąć udział w więcej niż jednym dniu, czy w całym pięciodniowym cyklu konferencyjnym.

 

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji w roli prelegenta lub uczestnika prosimy kontakt na adres: gosciwit.malinowski@uwr.edu.pl.

 

Dla przypomnienia foto relacja i program z zeszłorocznej konferencji. Serdecznie zapraszamy.

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć galerię

 

Sprawdź plan poprzedniej Konferencji

Zaproszenie na konferencję „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej”
21.09.2022.

TRANSMISJE: https://www.youtube.com/channel/UC77IJXMmiGXqHqNnd-rLDZA

Szanowni Państwo,

 

w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na konferencję „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej”, która odbędzie się w dniach 26-30 września 2022 r. we Wrocławiu. Będzie poświęcona współpracy Polski z krajami Azji w wymiarze gospodarczym i naukowym. Będzie to już drugie spotkanie świata nauki, administracji państwowej i samorządowej oraz biznesu, organizowane przez Centrum Studiów Azjatyckich, działające w ramach Izby Gospodarczej Europy Środkowej, we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Politechniką Opolską.

 

Głównym tematem konferencji jest zagadnienie wpływu pandemii Covid 19 oraz wojny Federacji Rosyjskiej z Ukrainą na ekonomiczne, polityczne, społeczne i kulturowe przemiany w skali globalnej i lokalnej w krajach azjatyckich oraz ich znaczenie dla charakteru, natężenia i kierunku procesów globalizacyjnych, w szczególności tych, które dotykają Polski, Europy Środkowej i krajów azjatyckich.

 

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy przedsiębiorców do podzielenia się doświadczeniami w zakresie współpracy gospodarczej oraz oceną wpływu pandemii i wojny w Ukrainie na szanse i zagrożenia dla prowadzenia biznesu w relacji Polska-Azja. Prelegentami będą również badacze wszelkich dyscyplin i dziedzin naukowych, którzy zajmują się zagadnieniami związanymi z Azją jako całością, lub z poszczególnymi regionami i krajami azjatyckimi, a w szczególności relacjami krajów kontynentu azjatyckiego z Polską i Europą Środkową.

 

Trzy z pięciu dni konferencji będą poświęcone poszczególnym krajom czy regionom Azji: dzień pierwszy – Chiny, dzień drugi – Korea Południowa, dzień czwarty – Turcja i inne państwa tureckie. Dni trzeci i piąty konferencji poświęcone będą kontynentowi azjatyckiemu jako całości oraz jego poszczególnym państwom i regionom, w szczególności tym nieuwzględnionym w pierwszych czterech dniach.

 

Patronat nad naszą konferencją objęli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Wrocławia.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. W załączeniu przesyłam program konferencji. Licząc na spotkanie podczas konferencji serdecznie zapraszam.

 

Prośmy o rejestrację uczestnictwa, osób zainteresowanych udziałem w konkretnym dniu lub we wszystkich dniach, prosimy o przesłanie  zgłoszenia na adres email: gosciwit.malinowski@uwr.edu.pl

Program konferencji.pdf

IGEŚ wspiera największą w Polsce konferencję o tematyce whistleblowingu
17.11.2022.

Izba Gospodarczej Europy Środkowej objęła patronatem medialnym III edycję konferencji Whistleblowing Summit, która odbędzie się już 8 grudnia br. w formie online.

 

Wspólnie z organizatorami zapraszamy na największą i zarazem najbardziej merytoryczną konferencję online w Polsce, przedstawiającą praktyczne aspekty funkcjonowania systemów zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów. W tym roku ponad 20 wyjątkowych ekspertów podzieli się z Wami swoim doświadczeniem z obszaru whistleblowingu.

 

Do 17 grudnia ubiegłego roku wszystkie państwa Unii Europejskiej były zobowiązane do implementacji wymogów dyrektywy unijnej dotyczącej systemowej ochrony sygnalistów (osoby informujące o nadużyciach). Motywacją do wdrożenia skutecznego systemu dla sygnalistów nie powinny być jednak sankcje, a racjonalne  i odpowiedzialne działanie każdej organizacji. Skuteczna implementacja takiego systemu, przynosząca organizacji istotne korzyści (bezpieczeństwo, stabilny rozwój, pozytywny wizerunek), a nie ryzyka (sankcje, szkody, utrata wizerunku) to proces złożony i wymagający dużego zaangażowania oraz świadomego  i konsekwentnego działania już na etapie planowania wdrożenia. Konferencja Whistleblowing Summit pokazuje najlepsze praktyki w tym zakresie! 

 

Zarejestruj się bezpłatnie: https://whistleblowingsummit.pl/

 

Organizator konferencji: E-nform

Współorganizatorzy konferencji: Rödl & Partner Poland oraz Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

Patronat honorowyBiuro Rzecznika Praw Obywatelskich i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Partnerzy wspierający organizację Konferencji: Tauron Polska Energia S.A. (Grupa TAURON), Eurovia, PwC Polska, Kopeć & Zaborowski (KKZ), Symfonia, Bearstone

Partnerzy merytoryczniPraktycy Compliance Stowarzyszenie, Polska Platforma Bezpieczeństwa WewnętrznegoPolski Instytut Kontroli Wewnętrznej - PIKW, ACFE Polska

Partnerzy medialniINFOR PL S.A., British Polish Chamber of Commerce (BPCC)Pracodawcy PomorzaFrancusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP)Dolnośląscy PracodawcyPolsko-Niemieckie Koło Gospodarcze w Poznaniu, Izba Gospodarcza Europy Środkowej (IGEŚ)

 

 

#Whistleblowing #Sygnaliści #Compliance #Etyka

Zaproszenie na Efektywny Biznes Mikser
17.11.2022.

Szanowni Państwo!

 

1 grudnia wspólnie z Izbą Gospodarczą Europy Środkowej zapraszamy na Efektywny Biznes Mikser.

 

Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 12:00 powitaniem i przedstawieniem uczestników.

Prosimy o przygotowanie minutowej prezentacji na temat prowadzonej przez siebie działalności.

 

Około godziny 13:00 merytoryczna część spotkania.

 

Mariusz Wozniak, prezes Krajowego Instytutu Efektywności Energetycznej, przedstawi wybrane przykłady efektywności energetycznej (40 minut).

 

Tomasz Wantuch prezes Insiygnia Energy, wychodząc od sytuacji na rynku energii, opowie o możliwościach współpracy (20 minut).

 

Ewa Piotrowska, dyrektor Impel Business Solutions, przedstawi nowoczesne, również zwiększające efektywność, usługi dla biznesu (10 minut).

 

Po każdym z wystąpień zakładamy możliwość krótkiej dyskusji - pytania z sali.

Po części merytorycznej będzie czas na swobodne miksowanie i pogłębianie relacji przy kawie i poczęstunku

 

Zakładamy, że spotkanie potrwa do godziny 16:00.

 

Termin: 1 grudnia 2022 r., w godzinach 12:00-16:00

Miejsce: Siedziba Loży Dolnośląskiej BCC, ul. Metalowców 25.

R.S.V.P.: Biuro Loży, e-mail: loza.dolnoslaska@bcc.pl tel.: 71 059 09 29

Z powodów organizacyjnych będziemy wdzięczni za potwierdzenie obecności najpóźniej do 29 listopada.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Loża Dolnośląska Business Centre Club

Izba Gospodarcza Europy Środkowej.

Legion Polski: Paczka dla Polaków na Kresach
07.12.2022.

Uwaga! Przygotowujemy paczki świąteczne dla Polaków na objętej wojną Ukrainie!

 

 • Zawieziemy je do Lwowa, Tarnopola i wielu miejscowości gdzie żyją Polacy na Ukrainie.
 • Zbieramy również rzeczy potrzebne dla walczących z moskalami na froncie.
 • Każdy może zrobić paczkę od siebie i rodziny dla Polaków na kresach!

Rodacy żyją na Ukrainie w biedzie (ponad 40 % ludzi jest bez pracy z powodu wojny), w zagrożeniu bombardowaniami i często bez prądu, ogrzewania czy ciepłej wody. Robimy paczkę taką samą jaką chcielibyśmy dostać na Święta, taką samą jaką otrzymywaliśmy w latach PRL z zachodu. Preferujemy trwałą żywność: (lista przykładowa poniżej) oraz opłatek, kartka świąteczna koniecznie z podpisem i swoją miejscowością. Można podać email. Pudełko kupmy na poczcie lub pakujemy prezenty do zwykłej torby. Paczkę zanosimy do naszego biura terenowego Legionu Polskiego lub dzwonimy do koordynatora terenowego, który ją odbierze. Namawiamy WSZYSTKICH patriotów do wydania 50 zł dla wyrażenia solidarności z Polakami na kresach. Paczki zawieziemy autami w transportach 12 oraz 20 grudnia. Dla walczących zbieramy ciepłą odzież, śpiwory, latarki, power-banki, agregaty prądotwórcze (trudno dostępne ale szczególnie potrzebne). Poszukujemy kolejnych aut dostawczych do użyczenia wraz z kierowcą.

 

Koordynatorzy Legionu Polskiego w kraju

 

 • MAZOWSZE: Andrzej Zdun, tel. 692 443 703. Paczki można przynosić do biura Warszawa ul. Sienna 45/5 czynnego w dni robocze od godz. 9.00-16.00
 • GÓRNY SLĄSK: Henryk Bąkowicz, tel. 573 213 122.
 • Rybnicki Okręg Węglowy: Jerzy Skwirowski, tel. 797 721 085. Biuro Jastrzębie Lokal Stowarzyszenia „Pamięć Jastrzębska” ul. Zielona 16a. Czynne w środy w godz. 10-14.00
 • MAŁOPOLSKA: Tadeusz Bielawski, tel. 501 797 880. Paczki można przynosić do antykwariatu Kraków ul. Lea 5a/5 w dni robocze godz. 10-17.00
 • DOLNY SLĄSK: Halina Spasowska Tel. 606 466 736. Paczki można przynosić do firmy „Prolex” Wrocław ul. Robotnicza 92 (czynne codzienne godz. 8-20) Marek Rządkowski 602 197 653
 • WIELKOPOLSKA: Jarosław Rolewski, tel. 662 839 373.
 • ŁÓDZ: Dariusz Łaska, tel. 534 575 389. Antykwariat Łódź ul. Wólczańska 27 (czynne godz. 11-17)
 • LUBUSKIE Zielona Góra i Gorzów: Przemysław Sytek Tel. 883 911 328.

 

Pełna lista koordynatorów Legionu Polskiego jest dostępna pod linkiem:

https://legionypolskie.eu/2022/05/16/biura-i-terenowe-punkty-koordynacyjne/ . ZAWARTOŚĆ PACZKI (propozycja uzgodniona z organizacjami Polaków na Ukrainie):

 

 1. Konserwy, kasza, ryż, olej, słodycze (mikołaj), kakao, mak, barszcz czerwony 2w1, proszek do pieczenia, dżem, mleko w tubce lub w proszku , bakalie/rodzynki parę cukierków dla dzieci - mix - krówki, galaretki, żelki, zupa w proszku.
 2. Ewentualne dodatkowo: Lampka turystyczna zestawy baterii/akumulator do nich bo są częste przerwy w dostawach prądu i powerbank (może być używany).
 3. Tłusty krem na zimę, grube skarpety na zimę. Zabawka pluszowa miała.
 4. Jest to paczka świąteczna - opłatek byłby miły i kartka oraz ewentualnie świeca.

UWAGA: cukier jest łatwo dostępny na Ukrainie i jest nazbyt ciężki w transporcie. Ksiądz Proboszcz zaprzyjaźnionej polskiej parafii katolickiej pisze konkretnie:

 

(...) My robimy co miesiąc na parafii dla jednej ubogiej rodziny następujący zestaw żywnościowy:

 

 • Mąka - 1 kg
 • Ryż - 1 kg
 • Płatki owsiane albo kasza owsiana - 1 kg
 • Kasza gryczana - 1 kg
 • Kasza jęczmienna - 1kg
 • kasza grochowa - 1 kg
 • Makaron - 1 kg
 • Olej słonecznikowy - 1litr
 • Herbata czarna/zielona sypana -2 sztuki
 • Kawa rozpuszczalna – 1 sztuka
 • Kukurydza konserwowana - 1 sztuka
 • Groszek konserwowy – 1 sztuka
 • Kakao – 1 sztuka
 • Przecier pomidorowy w małych paczuszkach
 • Konserwy mięsne i Konserwy rybne (w zależności ile mamy)
 • Przyprawy
 • Jeśli coś mogę podpowiedzieć, to budyń w paczkach z Polski lepiej zamienić na mak, bo tutaj na Kresach ludzie rzadko korzystają z budyniu. Natomiast wszyscy robią kutię na święta!

Szczęść Boże ! (...)