Izba Gospodarcza Europy Środkowej

Łączymy ludzi - wspieramy biznes

Kim jesteśmy?

Izba Gospodarcza Europy Środkowej jest siecią porozumień, kontaktów, wspólnych działań kreowanych bezpośrednio przez członków. Nasze działania są odpowiedzią na Państwa zapotrzebowanie.

Nasza misja

Izba Gospodarcza Europy Środkowej jest zrzeszeniem przedsiębiorców, którzy są zainteresowani rozwojem, wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań i nawiązywaniem nowych kontaktów w gospodarce wolnorynkowej z poszanowaniem zasad społecznej odpowiedzialności biznesu.

ŁUKASZ OSIŃSKI
PREZES


MARCIN SZUCHTA

PRZEWODNICZĄCY RADY

logo

Go to export - spotkanie biznesowe

Zapraszamy do wzięcia udziału

w konferencji pt. ,,Ekspansja polskich firm

na rynki pozaeuropejskie - rozwój polskiego eksportu''.

Konsument 2018: 
trendy i inspiracje dla biznesu

Zapraszamy na spotkanie poświęcone trendom konsumenckim! Liczba miejsc ograniczona. 

Słowacki event biznesowy
w Bratysławie

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami eventu, w którym będziemy brać udział 13 listopada 2018 w Bratysławie. 

Konferencja gospodarczo-naukowa: SKUTECZNE PAŃSTWO A ROLA PRZEDSIĘBIORCY

W dniach 24-25.05.2018 w Hali Stulecia we Wrocławiu organizowana jest Konferencja gospodarczo - naukowa SKUTECZNE PAŃSTWO A ROLA PRZEDSIĘBIORCY,

której współorganizatorem jest nasza Izba.

Projekt "Travel to China
and Work"

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami projektu, którego współorganizatorami są Izba Gospodarcza Europy Środkowej wraz ze Stowarzyszeniem Semper Avanti.

Aktualności


Protokół z zarządu 08.11.2023 powołanie do Rady Naukowej Izby
09.11.2023
Nowy Dyrektor Izby
08.11.2023
Nowy regionalizm gospodarczy
08.11.2023
Raport z badań w sektorze transportu
30.08.2023
Projekt "Participative Energy"
21.07.2023

Zaproszenie na Walne Zgromadzenie Izby i kierunki strategiczne izby

29.05.2023

Projekty Unijne i Inne Realizowane Przez CECC

04.04.2023

Forum Bezpieczeństwa Organizacji

12.04.2023

Zaproszenie na III Forum:

„Wyzwania i Szanse Współpracy Gospodarczej w Europie Środkowej” oraz Konferencja Centrum Studiów Azjatyckich​​​​​​​

27.03.2023
Projekt Altogether - Ankieta
08.03.2023
Legion Polski: Paczka dla Polaków na Kresach
07.12.2022

Zaproszenie na Efektywny Biznes Mikser
17.11.2022

IGEŚ wspiera największą w Polsce konferencję o tematyce whistleblowingu
17.11.2022

Zaproszenie na konferencję „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej”
21.09.2022

Zaproszenie na II konferencję Polska-Azja
10.08.2022

Akcja sprzątanie. Otwarci na środowisko. vol. III: Formularz zgłoszeniowy - Akcja sprzątania 2022

Zdjęcie

Akcja sprzątanie. Otwarci na środowisko. vol. III: Formularz zgłoszeniowy - Akcja sprzątania 2022

2022-04-14

Wsparcie finansowe ogólnopolskiego projektu IGEŚ, Fundacji EduTank, Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego oraz EduTech Fund

Zdjęcie

Wsparcie finansowe ogólnopolskiego projektu IGEŚ, Fundacji EduTank, Międzynarodowego Instytutu Społeczeństwa Obywatelskiego oraz EduTech Fund

2022-03-16

Zaproszenie na konferencję Dolny Śląsk - Polska - Azja. Wczoraj - Dziś - jutro.

Zdjęcie

Zaproszenie na konferencję Dolny Śląsk - Polska - Azja. Wczoraj - Dziś - jutro.

2021-06-29

Członkowie

Partnerzy

Zaproszenie na II konferencję Polska-Azja
10.08.2022.

Zapraszamy na konferencję „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej” planowaną na 26-30 września 2022 r. we Wrocławiu. Będzie to już drugie spotkanie świata nauki, administracji państwowej i samorządowej oraz biznesu, organizowane przez Centrum Studiów Azjatyckich, działające w ramach Izby Gospodarczej Europy Środkowej, we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Politechniką Opolską.

 

Głównym tematem konferencji jest zagadnienie wpływu pandemii Covid 19 oraz wojny Federacji Rosyjskiej z Ukrainą na ekonomiczne, polityczne, społeczne i kulturowe przemiany w skali globalnej i lokalnej w krajach azjatyckich oraz ich znaczenie dla charakteru, natężenia i kierunku procesów globalizacyjnych, w szczególności tych, które dotykają Polski, Europy Środkowej i krajów azjatyckich.

 

Do udziału w konferencji zapraszamy badaczy wszelkich dyscyplin i dziedzin naukowych, którzy zajmują się zagadnieniami związanymi z Azją jako całością, lub z poszczególnymi regionami i krajami azjatyckimi, a w szczególności relacjami krajów kontynentu azjatyckiego z Polską i Europą Środkową. Przedsiębiorców zapraszamy do podzielenia się doświadczeniami w zakresie współpracy gospodarczej oraz oceną wpływu pandemii i wojny w Ukrainie na szanse i zagrożenia dla prowadzenia biznesu w relacji Polska-Azja.

 

Cztery z pięciu dni konferencji będą poświęcone poszczególnym krajom czy regionom Azji: dzień pierwszy – Chiny, dzień drugi – Turcja i inne państwa tureckie, dzień trzeci – Japonia, dzień czwarty - Korea Południowa. Ostatni, piąty dzień konferencji poświęcony będzie kontynentowi azjatyckiemu jako całości oraz jego poszczególnym państwo i regionom, w szczególności tym nieuwzględnionym w pierwszych czterech dniach. Każdy dzień konferencji ma charakter autonomiczny, a jego program będzie konstruowany jako odrębna, zamknięta całość, co pozwoli uczestnikom dokonać wyboru, czy chcą skupić się w jednym dniu na kwestiach relacji między Polską a tym właśnie państwem, czy regionem, czy też wziąć udział w więcej niż jednym dniu, czy w całym pięciodniowym cyklu konferencyjnym.

 

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji w roli prelegenta lub uczestnika prosimy kontakt na adres: gosciwit.malinowski@uwr.edu.pl.

 

Dla przypomnienia foto relacja i program z zeszłorocznej konferencji. Serdecznie zapraszamy.

 

Kliknij tutaj aby zobaczyć galerię

 

Sprawdź plan poprzedniej Konferencji

Zaproszenie na konferencję „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej”
21.09.2022.

TRANSMISJE: https://www.youtube.com/channel/UC77IJXMmiGXqHqNnd-rLDZA

Szanowni Państwo,

 

w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na konferencję „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej”, która odbędzie się w dniach 26-30 września 2022 r. we Wrocławiu. Będzie poświęcona współpracy Polski z krajami Azji w wymiarze gospodarczym i naukowym. Będzie to już drugie spotkanie świata nauki, administracji państwowej i samorządowej oraz biznesu, organizowane przez Centrum Studiów Azjatyckich, działające w ramach Izby Gospodarczej Europy Środkowej, we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Politechniką Opolską.

 

Głównym tematem konferencji jest zagadnienie wpływu pandemii Covid 19 oraz wojny Federacji Rosyjskiej z Ukrainą na ekonomiczne, polityczne, społeczne i kulturowe przemiany w skali globalnej i lokalnej w krajach azjatyckich oraz ich znaczenie dla charakteru, natężenia i kierunku procesów globalizacyjnych, w szczególności tych, które dotykają Polski, Europy Środkowej i krajów azjatyckich.

 

Do udziału w konferencji zaprosiliśmy przedsiębiorców do podzielenia się doświadczeniami w zakresie współpracy gospodarczej oraz oceną wpływu pandemii i wojny w Ukrainie na szanse i zagrożenia dla prowadzenia biznesu w relacji Polska-Azja. Prelegentami będą również badacze wszelkich dyscyplin i dziedzin naukowych, którzy zajmują się zagadnieniami związanymi z Azją jako całością, lub z poszczególnymi regionami i krajami azjatyckimi, a w szczególności relacjami krajów kontynentu azjatyckiego z Polską i Europą Środkową.

 

Trzy z pięciu dni konferencji będą poświęcone poszczególnym krajom czy regionom Azji: dzień pierwszy – Chiny, dzień drugi – Korea Południowa, dzień czwarty – Turcja i inne państwa tureckie. Dni trzeci i piąty konferencji poświęcone będą kontynentowi azjatyckiemu jako całości oraz jego poszczególnym państwom i regionom, w szczególności tym nieuwzględnionym w pierwszych czterech dniach.

 

Patronat nad naszą konferencją objęli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Wrocławia.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. W załączeniu przesyłam program konferencji. Licząc na spotkanie podczas konferencji serdecznie zapraszam.

 

Prośmy o rejestrację uczestnictwa, osób zainteresowanych udziałem w konkretnym dniu lub we wszystkich dniach, prosimy o przesłanie  zgłoszenia na adres email: gosciwit.malinowski@uwr.edu.pl

Program konferencji.pdf

IGEŚ wspiera największą w Polsce konferencję o tematyce whistleblowingu
17.11.2022.

Izba Gospodarczej Europy Środkowej objęła patronatem medialnym III edycję konferencji Whistleblowing Summit, która odbędzie się już 8 grudnia br. w formie online.

 

Wspólnie z organizatorami zapraszamy na największą i zarazem najbardziej merytoryczną konferencję online w Polsce, przedstawiającą praktyczne aspekty funkcjonowania systemów zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów. W tym roku ponad 20 wyjątkowych ekspertów podzieli się z Wami swoim doświadczeniem z obszaru whistleblowingu.

 

Do 17 grudnia ubiegłego roku wszystkie państwa Unii Europejskiej były zobowiązane do implementacji wymogów dyrektywy unijnej dotyczącej systemowej ochrony sygnalistów (osoby informujące o nadużyciach). Motywacją do wdrożenia skutecznego systemu dla sygnalistów nie powinny być jednak sankcje, a racjonalne  i odpowiedzialne działanie każdej organizacji. Skuteczna implementacja takiego systemu, przynosząca organizacji istotne korzyści (bezpieczeństwo, stabilny rozwój, pozytywny wizerunek), a nie ryzyka (sankcje, szkody, utrata wizerunku) to proces złożony i wymagający dużego zaangażowania oraz świadomego  i konsekwentnego działania już na etapie planowania wdrożenia. Konferencja Whistleblowing Summit pokazuje najlepsze praktyki w tym zakresie! 

 

Zarejestruj się bezpłatnie: https://whistleblowingsummit.pl/

 

Organizator konferencji: E-nform

Współorganizatorzy konferencji: Rödl & Partner Poland oraz Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

Patronat honorowyBiuro Rzecznika Praw Obywatelskich i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Partnerzy wspierający organizację Konferencji: Tauron Polska Energia S.A. (Grupa TAURON), Eurovia, PwC Polska, Kopeć & Zaborowski (KKZ), Symfonia, Bearstone

Partnerzy merytoryczniPraktycy Compliance Stowarzyszenie, Polska Platforma Bezpieczeństwa WewnętrznegoPolski Instytut Kontroli Wewnętrznej - PIKW, ACFE Polska

Partnerzy medialniINFOR PL S.A., British Polish Chamber of Commerce (BPCC)Pracodawcy PomorzaFrancusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP)Dolnośląscy PracodawcyPolsko-Niemieckie Koło Gospodarcze w Poznaniu, Izba Gospodarcza Europy Środkowej (IGEŚ)

 

 

#Whistleblowing #Sygnaliści #Compliance #Etyka

Zaproszenie na Efektywny Biznes Mikser
17.11.2022.

Szanowni Państwo!

 

1 grudnia wspólnie z Izbą Gospodarczą Europy Środkowej zapraszamy na Efektywny Biznes Mikser.

 

Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 12:00 powitaniem i przedstawieniem uczestników.

Prosimy o przygotowanie minutowej prezentacji na temat prowadzonej przez siebie działalności.

 

Około godziny 13:00 merytoryczna część spotkania.

 

Mariusz Wozniak, prezes Krajowego Instytutu Efektywności Energetycznej, przedstawi wybrane przykłady efektywności energetycznej (40 minut).

 

Tomasz Wantuch prezes Insiygnia Energy, wychodząc od sytuacji na rynku energii, opowie o możliwościach współpracy (20 minut).

 

Ewa Piotrowska, dyrektor Impel Business Solutions, przedstawi nowoczesne, również zwiększające efektywność, usługi dla biznesu (10 minut).

 

Po każdym z wystąpień zakładamy możliwość krótkiej dyskusji - pytania z sali.

Po części merytorycznej będzie czas na swobodne miksowanie i pogłębianie relacji przy kawie i poczęstunku

 

Zakładamy, że spotkanie potrwa do godziny 16:00.

 

Termin: 1 grudnia 2022 r., w godzinach 12:00-16:00

Miejsce: Siedziba Loży Dolnośląskiej BCC, ul. Metalowców 25.

R.S.V.P.: Biuro Loży, e-mail: loza.dolnoslaska@bcc.pl tel.: 71 059 09 29

Z powodów organizacyjnych będziemy wdzięczni za potwierdzenie obecności najpóźniej do 29 listopada.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Loża Dolnośląska Business Centre Club

Izba Gospodarcza Europy Środkowej.

Legion Polski: Paczka dla Polaków na Kresach
07.12.2022.

Uwaga! Przygotowujemy paczki świąteczne dla Polaków na objętej wojną Ukrainie!

 

 • Zawieziemy je do Lwowa, Tarnopola i wielu miejscowości gdzie żyją Polacy na Ukrainie.
 • Zbieramy również rzeczy potrzebne dla walczących z moskalami na froncie.
 • Każdy może zrobić paczkę od siebie i rodziny dla Polaków na kresach!

Rodacy żyją na Ukrainie w biedzie (ponad 40 % ludzi jest bez pracy z powodu wojny), w zagrożeniu bombardowaniami i często bez prądu, ogrzewania czy ciepłej wody. Robimy paczkę taką samą jaką chcielibyśmy dostać na Święta, taką samą jaką otrzymywaliśmy w latach PRL z zachodu. Preferujemy trwałą żywność: (lista przykładowa poniżej) oraz opłatek, kartka świąteczna koniecznie z podpisem i swoją miejscowością. Można podać email. Pudełko kupmy na poczcie lub pakujemy prezenty do zwykłej torby. Paczkę zanosimy do naszego biura terenowego Legionu Polskiego lub dzwonimy do koordynatora terenowego, który ją odbierze. Namawiamy WSZYSTKICH patriotów do wydania 50 zł dla wyrażenia solidarności z Polakami na kresach. Paczki zawieziemy autami w transportach 12 oraz 20 grudnia. Dla walczących zbieramy ciepłą odzież, śpiwory, latarki, power-banki, agregaty prądotwórcze (trudno dostępne ale szczególnie potrzebne). Poszukujemy kolejnych aut dostawczych do użyczenia wraz z kierowcą.

 

Koordynatorzy Legionu Polskiego w kraju

 

 • MAZOWSZE: Andrzej Zdun, tel. 692 443 703. Paczki można przynosić do biura Warszawa ul. Sienna 45/5 czynnego w dni robocze od godz. 9.00-16.00
 • GÓRNY SLĄSK: Henryk Bąkowicz, tel. 573 213 122.
 • Rybnicki Okręg Węglowy: Jerzy Skwirowski, tel. 797 721 085. Biuro Jastrzębie Lokal Stowarzyszenia „Pamięć Jastrzębska” ul. Zielona 16a. Czynne w środy w godz. 10-14.00
 • MAŁOPOLSKA: Tadeusz Bielawski, tel. 501 797 880. Paczki można przynosić do antykwariatu Kraków ul. Lea 5a/5 w dni robocze godz. 10-17.00
 • DOLNY SLĄSK: Halina Spasowska Tel. 606 466 736. Paczki można przynosić do firmy „Prolex” Wrocław ul. Robotnicza 92 (czynne codzienne godz. 8-20) Marek Rządkowski 602 197 653
 • WIELKOPOLSKA: Jarosław Rolewski, tel. 662 839 373.
 • ŁÓDZ: Dariusz Łaska, tel. 534 575 389. Antykwariat Łódź ul. Wólczańska 27 (czynne godz. 11-17)
 • LUBUSKIE Zielona Góra i Gorzów: Przemysław Sytek Tel. 883 911 328.

 

Pełna lista koordynatorów Legionu Polskiego jest dostępna pod linkiem:

https://legionypolskie.eu/2022/05/16/biura-i-terenowe-punkty-koordynacyjne/ . ZAWARTOŚĆ PACZKI (propozycja uzgodniona z organizacjami Polaków na Ukrainie):

 

 1. Konserwy, kasza, ryż, olej, słodycze (mikołaj), kakao, mak, barszcz czerwony 2w1, proszek do pieczenia, dżem, mleko w tubce lub w proszku , bakalie/rodzynki parę cukierków dla dzieci - mix - krówki, galaretki, żelki, zupa w proszku.
 2. Ewentualne dodatkowo: Lampka turystyczna zestawy baterii/akumulator do nich bo są częste przerwy w dostawach prądu i powerbank (może być używany).
 3. Tłusty krem na zimę, grube skarpety na zimę. Zabawka pluszowa miała.
 4. Jest to paczka świąteczna - opłatek byłby miły i kartka oraz ewentualnie świeca.

UWAGA: cukier jest łatwo dostępny na Ukrainie i jest nazbyt ciężki w transporcie. Ksiądz Proboszcz zaprzyjaźnionej polskiej parafii katolickiej pisze konkretnie:

 

(...) My robimy co miesiąc na parafii dla jednej ubogiej rodziny następujący zestaw żywnościowy:

 

 • Mąka - 1 kg
 • Ryż - 1 kg
 • Płatki owsiane albo kasza owsiana - 1 kg
 • Kasza gryczana - 1 kg
 • Kasza jęczmienna - 1kg
 • kasza grochowa - 1 kg
 • Makaron - 1 kg
 • Olej słonecznikowy - 1litr
 • Herbata czarna/zielona sypana -2 sztuki
 • Kawa rozpuszczalna – 1 sztuka
 • Kukurydza konserwowana - 1 sztuka
 • Groszek konserwowy – 1 sztuka
 • Kakao – 1 sztuka
 • Przecier pomidorowy w małych paczuszkach
 • Konserwy mięsne i Konserwy rybne (w zależności ile mamy)
 • Przyprawy
 • Jeśli coś mogę podpowiedzieć, to budyń w paczkach z Polski lepiej zamienić na mak, bo tutaj na Kresach ludzie rzadko korzystają z budyniu. Natomiast wszyscy robią kutię na święta!

Szczęść Boże ! (...)

Projekt Altogether
08.03.2023

Zapraszamy do wypełnienia ankiety w ramach europejskiego projektu „Altogether". Dotyczy on opracowania przez pracodawców oraz pracowników skutecznego systemu konsultacji i ich uczestnictwa w celu przeciwdziałania wpływowi pandemii COVID19. Izba Gospodarcza Europy Środkowej pełni rolę partnera w tym projekcie, reprezentując polskich przedsiębiorców.


Treść poniższej ankiety wywiadu pogłębionego jest całkowicie anonimowa. Istnieje możliwość wykorzystania fragmentów wypowiedzi w formie cytowanych treści bez identyfikacji osoby jej udzielającej. Uczestnikami badania są pracownicy, związki zawodowe oraz pracodawcy. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane wyłącznie do opracowania materiałów pomocniczych i szkoleniowych, w szczególności raportów krajowych oraz raportu porównawczego raportów krajowych. Kwestionariusz ankiety składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Zostanie rozprowadzony wśród przedstawicieli pracowników i pracodawców, aby ocenić ich poglądy na temat poziomu zaangażowania pracowników w kontekście zarządzania skutkami kryzysu wywołanego przez Covid-19.

Zaproszenie na III Forum: „Wyzwania i Szanse Współpracy Gospodarczej w Europie Środkowej” oraz Konferencja Centrum Studiów Azjatyckich
27.03.2023

Wrocław 15-16 czerwca 2023 r.


Szanowni Państwo,

Komitet Organizacyjny ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w III Forum „WYZWANIA I SZANSE WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ W EUROPIE ŚRODKOWEJ” oraz Konferencję Centrum Studiów Azjatyckich. Wydarzenie biznesowo-naukowe zaplanowane jest w dniach 15-16 czerwca 2023 r. Będzie to trzecie spotkanie świata biznesu, nauki, administracji państwowej i samorządowej organizowane przez Izbę Gospodarczą Europy Środkowej i Centrum Studiów Azjatyckich.


Na pierwszy dzień spotkania, 15 czerwca zaplanowano Forum „WYZWANIA I SZANSE DLA WSPÓŁPRACY GOSPODARCZEJ W EUROPIE ŚRODKOWEJ”, skupiające się na trzech blokach tematycznych:

1. ŚRODKOWA WSPÓŁPRACA W RAMACH IZB GOSPODARCZYCH

2. WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA MIĘDZY EUROPĄ ŚRODKOWĄ A STANAMI ZJEDNOCZONYMI

3. WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA MIĘDZY EUROPĄ ŚRODKOWĄ I AZJĄ


Wykłady plenarne i dyskusje panelowe będą koncentrować się na optymalnych modelach współpracy gospodarczej w czasach, gdy reguły globalizacji i wolnego handlu zostały zachwiane pod presją:

1) krajowych strategii walki z pandemiami, nieskoordynowanych globalnie lockdownów i ograniczeń w komunikacji krajowej i międzynarodowej i transportu;

2) przedłużających się i wciąż dalekich od zakończenia działań wojennych na pełną skalę na Ukrainie i związanej z nimi polityki sankcji gospodarczych, odcinania szlaków dostaw, tworzenia globalnych bloków wzajemnie niechętnych, a nawet wrogich sobie państw;

3) globalna inflacja;

4) przyspieszenie wdrażania polityk klimatycznych, co może doprowadzić do gwałtownego spowolnienia konsumpcji w krajach nieprzystosowanych oraz reglamentacji towarów i usług, które do niedawna uważano za powszechnie dostępne.


Podczas Forum będziemy szukać odpowiedzi na pytanie, czy iw jaki sposób kryzys obecnego modelu współpracy gospodarczej może stać się szansą na pomyślną integrację gospodarczą Europy Środkowej. Jaka będzie gospodarka w bliższej i dalszej przyszłości? Jak odpowiednio skalibrować krajowe polityki gospodarcze, aby były optymalne i wielosektorowe: (a) lokalne, redukujące koszty transportu i logistyki, poszukujące dostawców w najbliższym otoczeniu; (b) (między)regionalny, wykraczający poza bezpośrednie sąsiedztwo, wykorzystujący skumulowany potencjał bliskich krajów, ale unikający ryzyka wieloetapowych łańcuchów dostaw i przedsięwzięć długodystansowych; (c) kontynentalne, zorganizowane w bloki współpracujących państw należących do wspólnego rynku (typu Unia Europejska, ASEAN, MERCOSUR); (d) globalny, ponieważ obecne trudności wydają się przejściowe, od globalizacji nie ma odwrotu, a żadne obecne restrykcje post pandemiczne, wojenne, inflacyjne i klimatyczne nie powstrzymają idei wolnego handlu.


W ramach bloku CENTRAL EUROPEAN WSPÓŁPRACA W RAMACH IZB GOSPODARCZYCH proponujemy trzy główne tematy:

1) Współpraca Północ-Południe – szanse (m.in. wielkość wspólnego rynku, otwarcie na międzykontynentalne szlaki transportowe) i wyzwania (m.in. bariery transportowe i logistyczne, różnorodność rynków wewnętrznych);

2)  Rola Izb Gospodarczych krajów Europy Środkowej w integracji gospodarek regionalnych – współpraca i wymiana informacji, możliwości instytucjonalizacji współpracy Izb Gospodarczych, tworzenie sądów arbitrażowych, zgłaszanie wspólnych projektów do Komisji Europejskiej;

3) Platforma market place EGO jako rynek ułatwiający wzajemną komunikację i współpracę gospodarczą Europy Środkowej – miejsce praktycznej integracji Izb Gospodarczych, krajowych i regionalnych Instytucji Wsparcia Gospodarczego a szczególnie przedsiębiorców.


W ramach bloku: WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA EUROPY ŚRODKOWEJ I STANÓW ZJEDNOCZONYCH. Tematem przewodnim będzie powrót USA na kontynent europejski jako dominującej siły politycznej i gwaranta bezpieczeństwa w regionie oraz szanse i wyzwania współpracy gospodarczej z USA politycznie już zintegrowanego, ale wciąż dalekiego od zintegrowanego gospodarczo regionu Europy Środkowej region.


Z kolei blok: WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA MIĘDZY EUROPĄ ŚRODKOWĄ A KRAJAMI AZJI będzie stanowił przejście do obrad kolejnego dnia, naukowej Konferencji Studiów Azjatyckich. Tematem przewodnim jest rekonfiguracja stosunków gospodarczych między naszym regionem a krajami azjatyckimi w wyniku wojny na Ukrainie, sankcji nałożonych na Federację Rosyjską oraz szanse i wyzwania prowadzenia wspólnej polityki zintegrowanego regionu wobec kluczowych gospodarek azjatyckich: Chiny, Japonia, Indie, Republika Korei, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indonezja, a także rynki wschodzące.


Do udziału w Forum zapraszani są przedstawiciele izb gospodarczych Europy Środkowej, praktycy życia gospodarczego oraz teoretycy ekonomii. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: forum@iges.pl


Drugiego dnia spotkania, 16 czerwca, odbędzie się naukowa Konferencja Studiów Azjatyckich. Jej tematem będzie współpraca poszczególnych krajów Europy Środkowej z krajami azjatyckimi lub łącznie regionu Europy Środkowej z Azją Zachodnią, Południową, Południowo-Wschodnią i Wschodnią. Przez Europę Środkową rozumiemy tu kraje dawnego formatu 16+1, przed jego rozpadem, rozszerzone o Grecję i Turcję, Gruzję i Azerbejdżan, Ukrainę i Mołdawię, Szwecję i Finlandię. Do udziału w konferencji zaproszeni są naukowcy z nauk humanistycznych, społecznych, inżynieryjno-technicznych, rolniczych i przyrodniczych, których interesuje problematyka azjatycka.

Konferencja „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej”

Konferencja Whistleblowing Summit

Zaproszenie na konferencję Dolny Śląsk - Polska - Azja. Wczoraj - Dziś - jutro.
29.06.2021

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów, partnerów oraz sponsorów pragniemy serdecznie zaprosić na największe wydarzenie naukowo - biznesowe dotyczące współpracy z rynkami Dalekiego Wschodu oraz Azji. Szczegółowy program konferencji wraz ze spisem wszystkich wystąpień znajduje się w załączeniu. Przewidywany jest udział ponad 100 osób w tym przedstawicieli dyplomatycznych - ambasadorów i konsulów, przedstawicieli świata nauki oraz biznesu. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydenta Miasta Wrocławia.


Spotkanie dedykowane jest wszystkim osobom zainteresowanym biznesowo, naukowo, politycznie czy nawet hobbistycznie kierunkiem dalekowschodnim. Konferencja "Dolny Śląsk - Polska - Azja. Wczoraj - Dziś - jutro" odbędzie się w dniach 30 czerwca - 01 lipca br. we Wrocławiu.

Zgłoszenia chęci udziału w konferencji należy wysyłać na adres csa@iges.pl do dnia 28.06.2021 r.

Informujemy, że Państwa zgłoszenie chęci udziału w konferencji będzie jednoznaczne z wyrażeniem nieodpłatnej zgody na to, aby Pana/Pani wizerunek i/lub głos (wraz z imieniem i nazwiskiem, jeżeli organizator ww. konferencji uzna to za stosowne) - zostały wykorzystane do relacji video oraz relacji zdjęciowej z wydarzenia. Pełna treść oświadczenie znajduje się w załączeniu.

Jednocześnie przyjmujemy, że osoby biorące udział w Konferencji posiadają pełne szczepienie przeciw COVID-19, na dowód czego mogą zostać poproszone o okazanie kodu QR. Jeżeli jest Pan/Pani osobą nie zaszczepioną prosimy o BEZWZGLĘDNĄ informację w tym zakresie przed dniem rozpoczęcia konferencji na adres csa@iges.pl.

Program konferencji i inne materiały: https://drive.google.com/drive/folders/1vktenadauigGxCk2BNDB7Fudw-z8Lc9V.

Projekty Unijne

Forum Bezpieczeństwa Organizacji

12.04.2023

CECC jako patron merytoryczny zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w Forum Bezpieczeństwa Organizacji.


21 kwietnia odbędzie się pierwsza edycja konferencji Forum Bezpieczeństwa Organizacji organizowane przez E-nform we współpracy z renomowaną uczelnią wyższą WSPiA Rzeszowską Szkołą Wyższą oraz kancelarią Kozioł i Hady-Głowiak Radcowie Prawni.


Naszym wspólnym celem jest przedstawienie różnych aspektów bezpieczeństwa organizacji oraz zaprezentowanie strategii i narzędzi, które pomogą podmiotom osiągnąć swoje cele biznesowe w warunkach ciągłych zmian i wyzwań. Weź udział w konferencji i bądź gotowy na nadchodzące zmiany i sytuacje kryzysowe. Konferencja ma na celu zwrócenie uwagi na kluczowe zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa organizacji, takie jak:


 • bezpieczeństwo psychologiczne w firmie,
 • współczesna przestępczość ekonomiczna,
 • różne oblicza bezpieczeństwa organizacji,
 • biznesowy wywiad strategiczny,
 • bezpieczeństwo informacji, w tym danych osobowych,
 • cyberbezpieczeństwo,
 • nowe wymagania KSH w zakresie oceny sytuacji spółki,
 • zgłaszanie naruszeń i ochrona sygnalistów,
 • zarządzanie kryzysowe.


Zaproszeni eksperci przedstawią praktyczne wskazówki oraz najlepsze praktyki, które pozwolą Ci zwiększyć bezpieczeństwo swojej organizacji, w tym uniknąć materializacji wielu ryzyk.


Czekają na Ciebie inspirujące prelekcje, panel dyskusyjny oraz możliwość networkingowej wymiany doświadczeń. W ramach networkingu zaplanowaliśmy również kolację z muzyką klasyczną na żywo.


Na uczestników konferencji przygotowano także dodatkowe atrakcje. W trakcie Forum będzie m.in. odbywała się degustacja aromatycznej włoskiej kawy. Degustacji tej będą towarzyszyły ciekawostki dotyczące tego znanego na całym świecie napoju, opowiadane przez Zbigniewa Chlebowskiego współwłaściciela marki włoskiej kawy Loredana Caffe – „Najbardziej Włoskiej Kawy w Polsce”.


Ponadto w trakcie przerw, dzięki zaangażowaniu firmy Celius, będzie można zapoznać się z praktycznym działaniem aplikacji do zarządzania kryzysowego z użyciem profesjonalnych urządzeń końcowych oraz zobaczyć, jak wygląda mobilny posterunek łączności w obszarze wspomagania procesu zarzadzania kryzysowego.


Link do strony konferencji: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/forumbezpieczenstwaorganizacji


Dla wszystkich naszych kontrahentów i partnerów biznesowych mamy niespodziankę, tj. kod rabatowy w wysokości 20% na udział w konferencji – mail: biuro@iges.pl


Zapisz się już teraz!


Organizator Forum: e-nform

Współorganizatorzy: WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa i Kozioł i Hady-Głowiak Radcowie Prawni

Zaproszenie na Walne Zgromadzenie Izby i kierunki strategiczne izby

29.05.2023

Szanowni Członkowie serdecznie zapraszam,

Zarząd Izby Gospodarczej Europy Środkowej zaprasza  na walne  zgromadzenie  członków w dniu 15 czerwca  2023 roku. Miejsce: Ossolineum,  Informuję, że ze Pierwszy termin o godzinie 10.00, w przypadku braku kworum druga termin na godzinę 10.15.


Proponowany  porządek  zgromadzenia:


 1. Wybór Przewodniczącego i Sekretarza Zebrania
 2. Zatwierdzenie porządku obrad
 3. Powołanie komisji skrutacyjnej
 4. Sprawozdanie z działalności Zarządu za rok 2022
 5. Sprawozdanie finansowe Izby za rok 2022
 6. Wystąpienie Przewodniczącego Rady Izby
 7. Dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z działalności Zarządu, zatwierdzenia sprawozdania finansowego Izby i głosowanie nad przyjęciem absolutorium dla Zarządu
 8. Wolne wnioski
 9. Zamknięcie obrad Walnego Zgromadzenia


Przewidywany czas części oficjalnej około 10- 15 minut Część nieoficjalna przewidziana na dwie godziny 

Część networkingowa - możliwość zwiedzania ossolineumPrezentacji strategii działań izby na rok 2023


Prezentacja systemu marketplace izby EGO.NGO


Biznes 4.0 skuteczny networking.

Projekt "Participative Energy"
21.07.2023

Izba Gospodarcza Europy Środkowej realizuje w partnerstwie międzynarodowym projekie pod nazwą “PARTICIPATIVE ENERGY: Increasing employee involvement in conflict prevention and resolution during energy sector restructuring”. 


Projekt PARTICIPATIVE ENERGY ma na celu realizację prawa pracowników do informacji i konsultacji, ułatwienie ich udziału i uczestnictwa w nich w sektorze energetycznym poprzez badanie przyczyn z tym związanych.

Projekt powstał z uwagi na fakt, że w krajach objętych projektem nadal występują z tym problemy. Jednym z efektów projektu będzie opracowanie Metodologii Zapobiegania Konfliktom, która powstanie na bazie krajowych raportów z analizy przypadków. Celem prowadzonych działań jest budowanie potencjału partnerów społecznych,  wzmocnienie dialogu pracownik-pracodawca poprzez Okrągły Stół, Szkolenia Online, Międzynarodowe Konferencje i inne działania upowszechniające; rozpowszechnianie produktów i rezultatów projektu wśród grup docelowych.


W ramach tego projektu w dniach 22 i 23 maja odbyło się spotkanie partnerów, którego celem było podsumowanie prac w ramach fazy badawczej projektu.


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z newsletterem krótko podsumowującym obrady Partnerstwa (w wersji polskojęzycznej oraz anglojęzycznej) oraz publikację podsumowującą całość prowadzonych badań.

Raport z badań w sektorze transportu
30.08.2023

W ramach jednego z kilku projektów, w których Izba jest partnerem na wiosnę tego roku realizowane były badania dotyczące sektora transportowego w zakresie sposobu funkcjonowania systemów informacji i konsultacji z pracownikami w sektorze transportu; a w szczególności z pracownikami delegowanymi.

Zachęcamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem tych badań oraz całym raportem krajowym jaki został przygotowany.

NOWY REGIONALIZM GOSPODARCZY
08.11.2023

Sekwencja zdarzeń ostatnich 36 miesięcy zwiększyła dynamikę zmian, które kształtują nowy globalny rynek i rzeczywistość usługowo towarową w Polsce. Wymuszona przez pandemię Covid-19 transformacja cyfrowa, do tego zmiana łańcuchów dostaw, przewartościowanie kapitału ludzkiego, to tylko odprysk tego jak, wielka rywalizacja USA-Chiny czy wojna w Ukrainie i ostatnio Izraelu wpłynęły na rzeczywistość. W nowej konstelacji uwydatniła się i urosła rola organizacji handlowych, które stały się forpocztą zmiany. Dzięki wsparciu firmy mogą przyspieszyć integrację, maksymalizować wzrost i osiągnąć zrównoważony rozwój, mając rzeczywistą świadomość oczekiwań regulatora i podmiotów działających na rynku. CECC - Izba Gospodarcza Europy Środkowej zrzesza przedstawicieli wszystkich branż obecnych na rynku będąc jednocześnie największym ntegratorem rynków w regionie.

 

Reszta artykułu znajduje się w pliku poniżej...

Nowy Dyrektor Izby
08.11.2023

Czy jesteście Państwo przygotowani do obsługi nowego obowiązku – związanego z Śladem węglowym- CBAM (ang. „Carbon Border Adjustment echanism”)? Jest to mechanizm dostosowywania cen towarów na granicach z uwzględnieniem emisji CO2 i obowiązuje importerów od 1 października 2023 roku. Od tej daty rozpoczął się w UE okres przejściowy CBAM, który wprowadza dla importerów nowe obowiązki związane z:


 • monitorowaniem transakcji importowych,
 • ustalaniem zgodnie z metodologią Komisji Europejskiej emisji CO2 „wbudowanych” w objęte mechanizmem towary przywożone do UE –,
 • wykonywaniem obowiązków sprawozdawczych.


Pierwszy obowiązek sprawozdawczy CBAM nastąpi z dniem 31 stycznia 2024 r. Niewykonanie powyższych obowiązków może skutkować karami finansowymi dla przedsiębiorcy zobowiązanego Zgodnie z ustawodawstwem unijnym w każdym kraju członkowskim został wyznaczony organ nadzorujący i koordynujący to zagadnienie - w Polsce, organem właściwym ds. CBAM będzie Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE), funkcjonujący w strukturach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Stosowne zmiany zostały już uwzględnione w Unijnym Kodeksie Celnym, Taryfie Celnej, zgłoszeniach celnych i uwidocznione na platformie usług elektronicznych skarbowo-celnych PUESC (https://puesc.gov.pl/).


Chcemy, abyście Państwo maksymalnie sprawnie i „bez turbulencji” wdrożyli ww zasady. Oferujemy Państwu wsparcie merytoryczne i wspólne poszukiwanie szybkich rozwiązań. Naszym ekspertem w tej dziedzinie jest Dyrektor izby ds. Podatków: Dariusz Staniów – były wieloletni dyrektor Izby Celnej, Naczelnik Urzędu Celnego i Dyrektor Departamentu Kontroli Celnej i Podatkowej w Ministerstwie Finansów, wykładowca w Krajowej szkole Skarbowości i Akademii Biznesu. On wraz ze swoim zespołem eksperckimprzeprowadzi Waszą Firmę przez meandry nowych obowiązków i pomoże wrozwiązaniu problemów celnych i podatkowych. Eksperci określą w drodze audytu Wasze zdolności i ryzyko dystrybucji towarami objętymi CBAM. W ramach prowadzonej działalności  statutowej odpłatnej.

Protokół z zarządu 08.11.2023 powołanie do Rady Naukowej Izby
09.11.2023

Uchwała_nr_3.pdf