Zapraszamy na konferencję „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej” planowaną na 26-30 września 2022 r. we Wrocławiu. Będzie to już drugie spotkanie świata nauki, administracji państwowej i samorządowej oraz biznesu, organizowane przez Centrum Studiów Azjatyckich, działające w ramach Izby Gospodarczej Europy Środkowej, we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Politechniką Opolską.
Głównym tematem konferencji jest zagadnienie wpływu pandemii Covid 19 oraz wojny Federacji Rosyjskiej z Ukrainą na ekonomiczne, polityczne, społeczne i kulturowe przemiany w skali globalnej i lokalnej w krajach azjatyckich oraz ich znaczenie dla charakteru, natężenia i kierunku procesów globalizacyjnych, w szczególności tych, które dotykają Polski, Europy Środkowej i krajów azjatyckich.
Do udziału w konferencji zapraszamy badaczy wszelkich dyscyplin i dziedzin naukowych, którzy zajmują się zagadnieniami związanymi z Azją jako całością, lub z poszczególnymi regionami i krajami azjatyckimi, a w szczególności relacjami krajów kontynentu azjatyckiego z Polską i Europą Środkową. Przedsiębiorców zapraszamy do podzielenia się doświadczeniami w zakresie współpracy gospodarczej oraz oceną wpływu pandemii i wojny w Ukrainie na szanse i zagrożenia dla prowadzenia biznesu w relacji Polska-Azja.
Cztery z pięciu dni konferencji będą poświęcone poszczególnym krajom czy regionom Azji: dzień pierwszy – Chiny, dzień drugi – Turcja i inne państwa tureckie, dzień trzeci – Japonia, dzień czwarty - Korea Południowa. Ostatni, piąty dzień konferencji poświęcony będzie kontynentowi azjatyckiemu jako całości oraz jego poszczególnym państwo i regionom, w szczególności tym nieuwzględnionym w pierwszych czterech dniach. Każdy dzień konferencji ma charakter autonomiczny, a jego program będzie konstruowany jako odrębna, zamknięta całość, co pozwoli uczestnikom dokonać wyboru, czy chcą skupić się w jednym dniu na kwestiach relacji między Polską a tym właśnie państwem, czy regionem, czy też wziąć udział w więcej niż jednym dniu, czy w całym pięciodniowym cyklu konferencyjnym.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji w roli prelegenta lub uczestnika prosimy kontakt na adres: gosciwit.malinowski@uwr.edu.pl.
Dla przypomnienia foto relacja i program z zeszłorocznej konferencji. Serdecznie zapraszamy.
Kliknij tutaj aby zobaczyć galerię
TRANSMISJE: https://www.youtube.com/channel/UC77IJXMmiGXqHqNnd-rLDZA
Szanowni Państwo,
w imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na konferencję „Polska – Azja. Wojna i pandemia, zmierzch dawnej globalizacji i początek nowej”, która odbędzie się w dniach 26-30 września 2022 r. we Wrocławiu. Będzie poświęcona współpracy Polski z krajami Azji w wymiarze gospodarczym i naukowym. Będzie to już drugie spotkanie świata nauki, administracji państwowej i samorządowej oraz biznesu, organizowane przez Centrum Studiów Azjatyckich, działające w ramach Izby Gospodarczej Europy Środkowej, we współpracy z Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu i Politechniką Opolską.
Głównym tematem konferencji jest zagadnienie wpływu pandemii Covid 19 oraz wojny Federacji Rosyjskiej z Ukrainą na ekonomiczne, polityczne, społeczne i kulturowe przemiany w skali globalnej i lokalnej w krajach azjatyckich oraz ich znaczenie dla charakteru, natężenia i kierunku procesów globalizacyjnych, w szczególności tych, które dotykają Polski, Europy Środkowej i krajów azjatyckich.
Do udziału w konferencji zaprosiliśmy przedsiębiorców do podzielenia się doświadczeniami w zakresie współpracy gospodarczej oraz oceną wpływu pandemii i wojny w Ukrainie na szanse i zagrożenia dla prowadzenia biznesu w relacji Polska-Azja. Prelegentami będą również badacze wszelkich dyscyplin i dziedzin naukowych, którzy zajmują się zagadnieniami związanymi z Azją jako całością, lub z poszczególnymi regionami i krajami azjatyckimi, a w szczególności relacjami krajów kontynentu azjatyckiego z Polską i Europą Środkową.
Trzy z pięciu dni konferencji będą poświęcone poszczególnym krajom czy regionom Azji: dzień pierwszy – Chiny, dzień drugi – Korea Południowa, dzień czwarty – Turcja i inne państwa tureckie. Dni trzeci i piąty konferencji poświęcone będą kontynentowi azjatyckiemu jako całości oraz jego poszczególnym państwom i regionom, w szczególności tym nieuwzględnionym w pierwszych czterech dniach.
Patronat nad naszą konferencją objęli Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Prezydent Wrocławia.
Udział w konferencji jest bezpłatny. W załączeniu przesyłam program konferencji. Licząc na spotkanie podczas konferencji serdecznie zapraszam.
Prośmy o rejestrację uczestnictwa, osób zainteresowanych udziałem w konkretnym dniu lub we wszystkich dniach, prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres email: gosciwit.malinowski@uwr.edu.pl
Program konferencji.pdf
Izba Gospodarczej Europy Środkowej objęła patronatem medialnym III edycję konferencji Whistleblowing Summit, która odbędzie się już 8 grudnia br. w formie online.
Wspólnie z organizatorami zapraszamy na największą i zarazem najbardziej merytoryczną konferencję online w Polsce, przedstawiającą praktyczne aspekty funkcjonowania systemów zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów. W tym roku ponad 20 wyjątkowych ekspertów podzieli się z Wami swoim doświadczeniem z obszaru whistleblowingu.
Do 17 grudnia ubiegłego roku wszystkie państwa Unii Europejskiej były zobowiązane do implementacji wymogów dyrektywy unijnej dotyczącej systemowej ochrony sygnalistów (osoby informujące o nadużyciach). Motywacją do wdrożenia skutecznego systemu dla sygnalistów nie powinny być jednak sankcje, a racjonalne i odpowiedzialne działanie każdej organizacji. Skuteczna implementacja takiego systemu, przynosząca organizacji istotne korzyści (bezpieczeństwo, stabilny rozwój, pozytywny wizerunek), a nie ryzyka (sankcje, szkody, utrata wizerunku) to proces złożony i wymagający dużego zaangażowania oraz świadomego i konsekwentnego działania już na etapie planowania wdrożenia. Konferencja Whistleblowing Summit pokazuje najlepsze praktyki w tym zakresie!
Zarejestruj się bezpłatnie: https://whistleblowingsummit.pl/
Organizator konferencji: E-nform
Współorganizatorzy konferencji: Rödl & Partner Poland oraz Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
Patronat honorowy: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Partnerzy wspierający organizację Konferencji: Tauron Polska Energia S.A. (Grupa TAURON), Eurovia, PwC Polska, Kopeć & Zaborowski (KKZ), Symfonia, Bearstone
Partnerzy merytoryczni: Praktycy Compliance Stowarzyszenie, Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej - PIKW, ACFE Polska
Partnerzy medialni: INFOR PL S.A., British Polish Chamber of Commerce (BPCC), Pracodawcy Pomorza, Francusko-Polska Izba Gospodarcza (CCIFP), Dolnośląscy Pracodawcy, Polsko-Niemieckie Koło Gospodarcze w Poznaniu, Izba Gospodarcza Europy Środkowej (IGEŚ)
#Whistleblowing #Sygnaliści #Compliance #Etyka
Szanowni Państwo!
1 grudnia wspólnie z Izbą Gospodarczą Europy Środkowej zapraszamy na Efektywny Biznes Mikser.
Spotkanie rozpoczniemy o godzinie 12:00 powitaniem i przedstawieniem uczestników.
Prosimy o przygotowanie minutowej prezentacji na temat prowadzonej przez siebie działalności.
Około godziny 13:00 merytoryczna część spotkania.
Mariusz Wozniak, prezes Krajowego Instytutu Efektywności Energetycznej, przedstawi wybrane przykłady efektywności energetycznej (40 minut).
Tomasz Wantuch prezes Insiygnia Energy, wychodząc od sytuacji na rynku energii, opowie o możliwościach współpracy (20 minut).
Ewa Piotrowska, dyrektor Impel Business Solutions, przedstawi nowoczesne, również zwiększające efektywność, usługi dla biznesu (10 minut).
Po każdym z wystąpień zakładamy możliwość krótkiej dyskusji - pytania z sali.
Po części merytorycznej będzie czas na swobodne miksowanie i pogłębianie relacji przy kawie i poczęstunku
Zakładamy, że spotkanie potrwa do godziny 16:00.
Termin: 1 grudnia 2022 r., w godzinach 12:00-16:00
Miejsce: Siedziba Loży Dolnośląskiej BCC, ul. Metalowców 25.
R.S.V.P.: Biuro Loży, e-mail: loza.dolnoslaska@bcc.pl tel.: 71 059 09 29
Z powodów organizacyjnych będziemy wdzięczni za potwierdzenie obecności najpóźniej do 29 listopada.
Serdecznie zapraszamy!
Loża Dolnośląska Business Centre Club
Izba Gospodarcza Europy Środkowej.
Uwaga! Przygotowujemy paczki świąteczne dla Polaków na objętej wojną Ukrainie!
Rodacy żyją na Ukrainie w biedzie (ponad 40 % ludzi jest bez pracy z powodu wojny), w zagrożeniu bombardowaniami i często bez prądu, ogrzewania czy ciepłej wody. Robimy paczkę taką samą jaką chcielibyśmy dostać na Święta, taką samą jaką otrzymywaliśmy w latach PRL z zachodu. Preferujemy trwałą żywność: (lista przykładowa poniżej) oraz opłatek, kartka świąteczna koniecznie z podpisem i swoją miejscowością. Można podać email. Pudełko kupmy na poczcie lub pakujemy prezenty do zwykłej torby. Paczkę zanosimy do naszego biura terenowego Legionu Polskiego lub dzwonimy do koordynatora terenowego, który ją odbierze. Namawiamy WSZYSTKICH patriotów do wydania 50 zł dla wyrażenia solidarności z Polakami na kresach. Paczki zawieziemy autami w transportach 12 oraz 20 grudnia. Dla walczących zbieramy ciepłą odzież, śpiwory, latarki, power-banki, agregaty prądotwórcze (trudno dostępne ale szczególnie potrzebne). Poszukujemy kolejnych aut dostawczych do użyczenia wraz z kierowcą.
Koordynatorzy Legionu Polskiego w kraju
Pełna lista koordynatorów Legionu Polskiego jest dostępna pod linkiem:
https://legionypolskie.eu/2022/05/16/biura-i-terenowe-punkty-koordynacyjne/ . ZAWARTOŚĆ PACZKI (propozycja uzgodniona z organizacjami Polaków na Ukrainie):
UWAGA: cukier jest łatwo dostępny na Ukrainie i jest nazbyt ciężki w transporcie. Ksiądz Proboszcz zaprzyjaźnionej polskiej parafii katolickiej pisze konkretnie:
(...) My robimy co miesiąc na parafii dla jednej ubogiej rodziny następujący zestaw żywnościowy:
Szczęść Boże ! (...)
Zapraszamy do wypełnienia ankiety w ramach europejskiego projektu „Altogether". Dotyczy on opracowania przez pracodawców oraz pracowników skutecznego systemu konsultacji i ich uczestnictwa w celu przeciwdziałania wpływowi pandemii COVID19. Izba Gospodarcza Europy Środkowej pełni rolę partnera w tym projekcie, reprezentując polskich przedsiębiorców.
Treść poniższej ankiety wywiadu pogłębionego jest całkowicie anonimowa. Istnieje możliwość wykorzystania fragmentów wypowiedzi w formie cytowanych treści bez identyfikacji osoby jej udzielającej. Uczestnikami badania są pracownicy, związki zawodowe oraz pracodawcy. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane wyłącznie do opracowania materiałów pomocniczych i szkoleniowych, w szczególności raportów krajowych oraz raportu porównawczego raportów krajowych. Kwestionariusz ankiety składa się z pytań zamkniętych oraz otwartych. Zostanie rozprowadzony wśród przedstawicieli pracowników i pracodawców, aby ocenić ich poglądy na temat poziomu zaangażowania pracowników w kontekście zarządzania skutkami kryzysu wywołanego przez Covid-19.